Witamy na stronie GOLD FLOOR Wykładziny Obiektowe
Zamów pomiar i wycenę

Czym są płytki dywanowe ?

Czym są płytki dywanowe ?

Czym są płytki dywanowe ?

Płytki dywanowe , znane również jako wykładziny modułowe, to płytki wycięte z rolki, które można ze sobą łączyć, tworząc wykładzinę dywanową. 
Płytki dywanowe, w zależności od rodzaju i właściwości, są dostępne w różnych rozmiarach: 48x48, 50x50, 60x60 i 96x96 cm.

Płytki dywanowe są popularne jako opcja podłogowa w środowiskach komercyjnych, takich jak bary i restauracje.
Płytki dywanowe mogą być używane jako alternatywa dla wykładzin w rolce w prawie każdej sytuacji. Oferują łatwą instalację i konserwację, długą żywotność i wszelkie inne właściwości, które pozwalają nam stworzyć zdrowe i komfortowe środowisko wewnętrzne. 


Montaż płytek dywanowych

Dzięki niewielkim rozmiarom płytki dywanowe są znacznie łatwiejsze do transportu i montażu w porównaniu do wykładzin dywanowych w rolkach. To jedna z głównych zalet płytek dywanowych w porównaniu z innymi rodzajami wykładzin dywanowych. 
Płytki dywanowe generują znacznie mniej odpadów podczas instalacji. Potrzeba znacznie mniej cięcia, szczególnie w pomieszczeniach z wieloma zakamarkami i kątami.
Płytki dywanowe oferują znaczną oszczędność kosztów i czasu w porównaniu z wykładziną w rolce - dzięki czemu płytki dywanowe są idealnym wyborem dla projektów o napiętym budżecie lub w krótkim czasie.

Demontaż płytek dywanowych

Kolejną zaletą  płytek dywanowych jest łatwość ich demontażu. 
W przypadku zużycia i uszkodzenia płytki dywanowe można łatwo wymieniać pojedynczo, zamiast demontować całą podłogę. Kwadraty można łatwo podnieść, jeśli potrzebny jest dostęp do podłoża podłogowego pod spodem. Oznacza to, że w razie potrzeby możemy uzyskać dostęp do kabli podpodłogowych, co jest znaczną zaletą w przestrzeniach, które podlegają ciągłym zmianom, takich jak sale konferencyjne i elastyczne miejsca pracy.

Elastyczność projektowania

Pod pewnymi względami płytki dywanowe zapewniają większą elastyczność projektowania niż wykładziny w rolce. Dzięki nowym technologiom barwienia możliwe jest tworzenie szerokiej gamy kolorów i wzorów na płytkach dywanowych, których nie można uzyskać na wykładzinach w rolce. Płytki dywanowe można pokolorować na zamówienie lub zastosować niestandardowy projekt, aby stworzyć wyjątkowe otoczenie ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta. 

Zalety płytek dywanowych

Dzisiejsze płytki dywanowe oferują  komfort z dodatkową zaletą, że ich warstwowa struktura pochłania jeszcze więcej dźwięków materiałowych, zapewniając zauważalną poprawę poziomu dźwięku nawet w dużych otwartych przestrzeniach biurowych, centrach obsługi telefonicznej, zatłoczonych barach lub ruchliwych restauracjach.
Podsumowując, płytki dywanowe można z powodzeniem stosować, uzyskując efektowny efekt w prawie wszystkich środowiskach komercyjnych i instytucjonalnych. 
Podczas gdy wykładzina dywanowa w rolce pozostaje najlepszym wyborem do tworzenia wzorów na dużą skalę i tworzenia luksusowej atmosfery, płytki dywanowe są ekonomicznym wyborem w prawie wszystkich innych przypadkach i zapewniają swobodę projektowania.
 

Powrót