Witamy na stronie GOLD FLOOR Wykładziny Obiektowe
Zamów pomiar i wycenę

Wzór parkietu jodełka klasyczna, francuska, węgierska

Wzór parkietu jodełka klasyczna, francuska, węgierska

Jodełka - Wzór parkietu jodełka klasyczna, francuska, węgierska.

Jodełka, znana także jako wzór w jodełkę, to klasyczny sposób układania drewnianych paneli podłogowych. Ten styl, cieszący się popularnością od wieków, wnosi do wnętrz elegancję i wyrafinowanie. W tym artykule przyjrzymy się trzem popularnym wariantom jodełki: klasycznej (angielskiej), francuskiej i węgierskiej.

Jakie są rodzaje na wzór jodełki ?

Jodełka Klasyczna (Angielska)


Jodełka klasyczna, znana również jako angielska, charakteryzuje się prostymi, równoległymi liniami, tworzącymi wzór przypominający choinkę. Panele układane są pod kątem 45 stopni do ścian, co nadaje pomieszczeniom wyjątkową głębię i dynamikę. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają tradycyjnego, ale zarazem wyrazistego efektu.

Jodełka Francuska


Francuska wersja jodełki dodaje nieco bardziej złożony twist do tradycyjnego wzoru. Panele są krótsze i układane w prostokątne bloki, które następnie układane są pod kątem, tworząc bardziej skomplikowany i intrygujący wzór. Jodełka francuska jest idealna dla osób pragnących nadać swoim przestrzeniom odrobinę francuskiego szyku i elegancji.

Jodełka Węgierska


Jodełka węgierska, często nazywana również jodełką w karo, jest wyjątkowa ze względu na sposób, w jaki panele są skośnie cięte i układane pod kątem 45 stopni, ale z mniejszym przesunięciem niż w klasycznej jodełce. Ten styl tworzy bardziej subtelny, ale równie elegancki efekt, doskonale nadający się do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

 

Wybór stylu jodełki zależy od indywidualnych preferencji oraz charakteru wnętrza. Każdy z wymienionych wzorów ma swoje unikalne cechy i może w znaczący sposób wpłynąć na ostateczny wygląd pomieszczenia. Niezależnie od wyboru, jodełka zawsze wnosi do przestrzeni nutę elegancji i wyrafinowania.

 

Sprawdź naszą ofertę.

Panele Winylowe LVT

Powrót