Witamy na stronie GOLD FLOOR Wykładziny Obiektowe
Zamów pomiar i wycenę

Co oznaczają klasyfikacje wykładzin dywanowych?

Co oznaczają klasyfikacje wykładzin dywanowych?

Co oznaczają klasyfikacje wykładzin dywanowych

Wybór wykładziny o odpowiednich właściwościach, certyfikatach i specyfikacji do wykorzystania jest niezbędny przy wyborze odpowiedniej wykładziny dywanowej. Podczas gdy jedna wykładzina dywanowa może być odpowiedna na przykład do obszarów o dużym natężeniu ruchu, inna wykładzina może być bardziej odpowiednia do obszarów, w których problemem jest akustyka. W zależności od tego, które właściwości wykładziny są najbardziej wymagane, najlepiej zapoznać się z  certyfikatami i klasyfikacjami. Poniżej przedstawiamy jedne z najważniejszych klasyfikacji dywanów, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny.

EN1307 co to jest ? 

EN 1307 jest to Europejska norma dotycząca testowania i klasyfikacji podłóg. Norma ta ocenia wykładziny pod kątem długotrwałego zachowania wyglądu. Aby wykładzina uzyskała certyfikat EN 1307, musi przejść obszerny program testów w celu określenia identyfikacji oraz właściwości użytkowych.  Na podstawie wyników testów EN 1307 właściwości wykładziny zostają sklasyfikowane zgodnie z klasyfikacją obszarów użytkowych. 

Klasa 21

Klasa 21 oznacza, ze wykładzina dywanowa została przetestowana pod kątem umiarkowanego i lekkiego użytkowania. Idealnie sprawdzi się w pokojach mieszkalnych, czy sypialniach. Wykładziny z klasą 21 nie są zalecane do użytku komercyjnego. 


Klasa 22

Klasa 22 oznacza, ze wykładzina dywanowa została przetestowana pod kątem 
ogólnego i średniego użytku domowego. Nadaje się do użyteczności w salonach
Wykładziny z klasą 22 nie są zalecane do użytku komercyjnego. 

Klasa 22+ i Klasa 23 

Klasa 22+ i klasa 23 oznacza, ze wykładzina dywanowa została przetestowana pod kątem pod kątem normalnego użytku domowego i intensywnego użytkowania w gospodarstwie domowym. Nadaje się do użyteczności w salonach, przedpokojach, korytarzach czy biurach.
Wykładziny z klasą 22+ i klasą 23 są zalecane tylko do bardzo lekkich zastosowań komercyjnych.

Klasa 31 

Klasa 31 oznacza, ze wykładzina dywanowa została przetestowana pod kątem 
umiarkowanego użytkowania. Nadaje się do obszarów o małym natężeniu ruchu, takich jak magazyny, pokoje hotelowe, obiekty mieszkalne, sale konferencyjne i konferencyjne. 

Klasa 32 

Klasa 32 oznacza, ze wykładzina dywanowa została przetestowana pod kątem 
normalnego użytkowania i nadaje się do większości projektów komercyjnych. 
Zalecana do obszarów o dużym, ale nie ekstremalnym natężeniu ruchu, takich jak biura, biblioteki, kina, sklepy detaliczne i restauracje.


Klasa 33 

Klasa 33 oznacza, ze wykładzina dywanowa została przetestowana pod kątem 
intensywnego użytkowania. Zalecana do obiektów, w których spodziewane są duże ilości zabrudzeń, takich jak instytucje edukacyjne oraz w pokojach lub obszarach o dużym natężeniu ruchu z błotnistych terenów zewnętrznych. 

Inne przydatne właściwości wykładziny : 

*Trwale nadaje się do krzeseł na kółkach

*Nadaje się do krzeseł na kółkach - do okazjonalnego użytku

*Nadaje się do schodów

*Nadaje się do schodów - mieszkalnych
 
*Trwale antystatyczny
 
* Nadaje się do podłóg ogrzewanych
 

Powrót