Witamy na stronie GOLD FLOOR Wykładziny Obiektowe
Zamów pomiar i wycenę

Jaką wykładzinę wybrać do biura?

Jaką wykładzinę wybrać do biura?

Jaką wykładzinę wybrać do biura?

Projektowanie przestrzeni biurowej może być długim procesem, którego częścią jest wybór idealnej wykładziny do biura. Wybór właściwej wykładziny wymaga rozważenia wielu czynników, które mogą wpływać na komercyjne typy wykładzin.
Decydując, jaki rodzaj wykładziny biurowej jest odpowiedni dla danego miejsca pracy, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych pojęć. Poniżej przedstawiamy kilka 
głównych czynników przyczyniających się do połączenia estetyki i trwałości z wyborem wykładziny do biura.

Trwałość wykładzin

Najważniejszym czynnikiem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny do biura jest trwałość wykładziny. W pierwszej kolejności powinniśmy określić jaki jest dla nas  pożądany czas długości życia wykładziny. Podstawową jest zasada im dłuższy okres wynajmu przestrzeni biurowej, tym wyższa powinna byś jakość wykładziny. Wysokiej jakości wykładzina do użytku komercyjnego ma żywotność od 10 do 30 lat i jeżeli będzie odpowiednio konserwowany,  pozostanie w doskonałym stanie przez te lata. 


Wydajność:  

Dzięki określeniu wydajności pomieszczeń pod względem ruchu i przemieszczenia mebli (np. krzeseł biurowych), jesteśmy w stanie dobrać idealną wykładzinę, tak aby przez długie lata była w świetnej kondycji. Prywatne biura i sale konferencyjne wymagają o wiele niższego poziomu odporności ze względu na umiarkowane użytkowanie, niż korytarze i hole recepcyjne. Przeczytaj więcej o klasyfikacji wykładzin według norm.

 

Oświetlenie i kolorystyka: 

Oświetlenie ma bardzo duży wpływ na wygląd wykładziny. Powierzchnie wiadomo, że kolory wykładzin mają wpływ na nastrój przebywających w pomieszczeniach osób. Jeżeli chcemy wziąć pod uwagę zarówno oświetlenie, jakie jest używane w budynku, jak i kolorystykę dostępnych wykładzin, najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie próbek wybranych kolorów. Pozwalają one obejrzeć wykładzinę pod  kątem oświetlenia biura i pomagają w doborze najodpowiedniejszej kolorystki.  

 

Konserwacja wykładzin

Konserwacja wykładzin w biurach mylnie jest uważana za niełatwą i dość kosztowną. 
Intensywny ruch, rozlana poranna kawa, brud wnoszony do wnętrz, dla idealnie dobranej wykładziny to nie problem.  W obiektach komercyjnych, zalecane jest by wykładzina dywanowa była odkurzana codziennie. Dzięki codziennemu odkurzaniu wykładziny, kurz i brud zalegający na jej powierzchni nie będzie wnikać w głąb jej runa. 

 

Próbki wykładzin

Przetestuj próbki wybranych wykładzin pod kątem plam. Nanieś na próbki tekstylne  typowe plamy występujące w Twoim biurze i sprawdź jak dobrze plama ukryje się wśród włókien. 
Niektóre wzory wykładzin znacznie lepiej ukrywają plamy, niż inne. 

Odpowiednio zaprojektowane wnętrze biura pozwala na stworzenie przyjaznej i sprzyjającej pracy atmosfery. Dzięki temu zarówno pracownicy, jak i klienci czują się w danym miejscu lepiej, co przekłada się na ogólną poprawę nastroju zarówno pracowników, jak i klientów.|
Zawsze upewnij się, że wybierasz dywan do zastosowań komercyjnych, a nie do użytku domowego. Wykładzina mieszkaniowa nie ma takiej samej gęstości i trwałości jak wykładzina komercyjna i szybko ulegnie degradacji w obszarach o dużym natężeniu ruchu.  Dostępnych jest wiele rodzajów wykładzin dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Kluczem do idealnej podłogi jest wcześniejsze zrozumienie swoich potrzeb .
 

Powrót