Wykładziny dywanowe są doskonałym rozwiązaniem dla każdej powierzchni. Wykładziny dywanowe są trwałe i łatwe w czyszczeniu, wymagają mniej czasu i kosztów niż inne opcje podłóg. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystko czego potrzebujecie. Więcej informacji o wykładzinach dywanowych.

Filtruj
Ultra

Ultra

Producent: GoldFloor
35,00 zł
Netto
43,05 zł
Brutto
WYKŁADZINA MERLIN VEBE

WYKŁADZINA MERLIN VEBE

35,00 zł
Netto
43,05 zł
Brutto
METROPOLITAN

METROPOLITAN

Producent: GoldFloor
49,00 zł
Netto
60,27 zł
Brutto
Bohème

Bohème

Producent: Balsan
MAXIMA AW

MAXIMA AW

Producent: Associated Weavers
62,00 zł
Netto
76,26 zł
Brutto
FORTESSE

FORTESSE

Producent: GoldFloor
64,00 zł
Netto
78,72 zł
Brutto
CENTAURE DECO

CENTAURE DECO

Producent: Balsan
QUARTZ NEW

QUARTZ NEW

Producent: ITC
65,00 zł
Netto
79,95 zł
Brutto
AKZENTO

AKZENTO

Producent: ITC
70,00 zł
Netto
86,10 zł
Brutto
HAPPY

HAPPY

Producent: Associated Weavers
80,49 zł
Netto
99,00 zł
Brutto
MEDUSA

MEDUSA

Producent: Associated Weavers
80,49 zł
Netto
99,00 zł
Brutto
PERFORMA

PERFORMA

Producent: Associated Weavers
88,62 zł
Netto
109,00 zł
Brutto
AMBIENCE

AMBIENCE

Producent: Associated Weavers
95,00 zł
Netto
116,85 zł
Brutto
FAME

FAME

Producent: Associated Weavers
96,75 zł
Netto
119,00 zł
Brutto
PRIDE

PRIDE

Producent: Associated Weavers
96,75 zł
Netto
119,00 zł
Brutto
Diva

Diva

Producent: Balsan
Amiral

Amiral

Producent: Balsan
Baccarat

Baccarat

Producent: Balsan

 

Wykładziny Dywanowe

 

Wykładziny dywanowe jeszcze do niedawna stanowiły tańszy zamiennik dla dywanów.
Obecnie wykładziny dywanowe są bardzo uniwersalnym i niezwykle efektownym pomysłem na wykończenie podłogi. Szeroka gama wzorów i zastosowań sprawia, że wykładziny dywanowe nie są już tańszą alternatywą dla dywanów, a uzupełniają aranżację wnętrz i podkreślają ich wyjątkowość.

Aranżując wnętrza pomieszczeń, zwracamy uwagę nie tylko na estetykę, ale również na komfort w użytkowaniu oraz funkcjonalność. Zwracamy uwagę na nawet najdrobniejsze szczegóły. Wybierając wykładzinę dywanową, kierujemy się właśnie powyższymi kryteriami.

Wykładzina dywanowa powinna być estetyczna, pasować do wnętrza oraz powinna być funkcjonalna. Oferujemy szeroki asortyment solidnych i jednocześnie wyjątkowych pod względem wzornictwa wykładzin dywanowych.

Jeżeli zależy Ci na komforcie, cieple i przytulności w sypialni, wykładzina dywanowa jest idealnym rozwiązaniem. Sprawdzi się nie tylko w sypialni, pokoju dziecięcym czy salonie.

Wykładzina dywanowa ma szereg właściwości, jednym z nich jest wytłumienie dźwięków.
Trudno wyobrazić sobie ciche wnętrze bez wykładziny dywanowej. Sprawia ona, że pokój, w którym została zaaranżowana nie dość, że jest bardziej przytulny, to dodatkowo wytłumia dźwięki kroków, czy zabawy.

Jednocześnie sprawia, że Twoje dziecko staje się bezpieczniejsze podczas zabawy.

Wykładzina dywanowa wpływa na budowę lepszej atmosfery i klimatu w pomieszczeniu. Pozwala na zapewnienie w pomieszczeniu lepszej izolacji termicznej od podłogi. Montując wykładziny dywanowe, zwracamy bardzo dużą uwagę na dobór odpowiednio dopasowanych, do wybranej wykładziny izolacji podłogowej. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z wykładzinami. Jesteśmy w stanie zapewnić, że ułożona przez nas wykładzina dywanowa będzie zapewniała dobrą ochronę przed zimnem.

Wybierając wykładzinę dywanową, koniecznie musimy zwrócić uwagę na jej zastosowanie.
Jeżeli wykładzina dywanowa będzie wybrana zgodnie z funkcją pomieszczenia, do którego została stworzona, z pewnością będzie długotrwałą inwestycją. Natomiast prawidłowa konserwacja i czyszczenie pozwoli na długo zachować kolor i właściwości wykładziny dywanowej.

 

Wykładziny dywanowe jakie wybrać? 

Rozważając zakup nowej wykładziny dywanowej, stoimy przed nie lada wyzwaniem.
Oprócz wyboru koloru lub wzoru pasującego do przestrzeni musimy również wybrać rodzaj i materiał, z jakiego jest wykonana wykładzina. Do wyboru jest wiele rodzajów, od ręcznie tkanej wełny, przez materiały syntetyczne, po wytrzymały sizal. To, która wykładzina dywanowa zostanie wybrane, będzie zależało od tego, w jakim pomieszczeniu zostanie ona położona.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny dywanowej?

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić i dostosować właściwości wykładziny.
Z pomocą przychodzi nam system graficznych symboli, którego celem jest prosty i zrozumiały podział produktów na klasy pod kątem ich cech i właściwości. Następnie powinniśmy zastanowić się, z jakiego włókna chcielibyśmy zastosować wykładzinę dywanową.
Wykładziny dywanowe można podzielić na wykładziny z materiałów naturalnych i syntetycznych. Każdy rodzaj wykładziny ma inne właściwości.
Do wykładzin naturalnych zaliczamy wykładziny z wełny czy wykładziny z sizalu.
Wykładziny wełniane charakteryzują się elastycznością, dlatego dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach z ciężkimi meblami, takich jak salony z antykami. Wełna reguluje poziom wilgoci w pomieszczeniu dzięki właściwościom antystatycznym. Wykładziny wełniane są miękkie i wytłumiają hałas, dodatkowo utrzymują ciepło pomieszczenia.
Wykładziny sizalowe są bardzo trwałymi wykładzinami. Znakomicie sprawdzą się w pomierzeniach z elektroniką oraz ogrzewaniem podłogowym, ponieważ się nie elektryzuje.
Do wykładzin syntetycznych zaliczamy wykładziny poliamidowe, polipropylenowe i akrylowe. Wykładziny syntetyczne charakteryzują się wysoką przewodnością cieplną, co bardzo dobrze sprawdza się w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Mają bardzo dobre właściwości antystatyczne i są dobrymi materiałami do izolacji cieplnej i akustycznej. Kolejną zaletą syntetycznych wykładzin podłogowych jest możliwość wyboru nieograniczonej gamy kolorów.

Jeżeli wiemy, z jakiego rodzaju wykładziny dywanowej szukamy, możemy przejść do rodzajów włókien. Dzięki różnorodności splotów każdy znajdzie odpowiednią wykładzinę do swojego pomieszczenia.
Wyróżniamy kilka splotów wykładzin dywanowych:
* splot shaggy - puszyste wykładziny, które mają ścięte, długie, luźne włosie, co sprawia, że ​​ są najwygodniejsze w dotyku. Wykładziny dywanowa ze splotem shaggy najczęściej stosuje się w pomieszczeniach, takich jak sypialnie.
* splot igłowany - wyjątkowo wytrzymały, odporny na zużycie splot wykorzystywany
zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurach.
* splot welurowy - gęsty, krótki i miękki w dotyku, dzięki łatwości w utrzymaniu idealny
do pomieszczeń użyteczności publicznej.
* splot scroll - splot przeplatany wyższymi i niższymi pętelkami, które nadają niesamowitą
fakturę wykładzinie. Wykładzinę o splocie scroll można stosować
w każdym pomieszczeniu.
* splot bouclé - prosty splot pętelkowy, wytrzymały i łatwy w konserwacji.
Idealny do pomieszczeń komercyjnych i pomieszczeń mieszkalnych.
* splot saxon - splot z ciętego włosia skręcanego spiralnie. Wyjątkowo sprężysty
o niezwykle przyjemny w dotyku.
Najczęściej wykorzystywany luksusowych wnętrzach.

Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, przy wyborze wykładziny dywanowej jest to konstrukcja, podkład i metoda instalacji. Ostatnim czynnikiem jest natomiast kolor, wzór oraz faktura.